Ból dolnej części pleców a rwa kulszowa

Boli mnie dolna część pleców od czasu rwy kulszowe to jest od siedmiu lat prawie non stop. W nocy nie mogę spać wcale na lewym boku, trudno mi się przekręcić często towarzysz temu skurcz łydki. W dzień też kręgosłup boli, często przy pochyleniu, przy zmianie w pozycji stojącej. Rehabilitacja swego czasu trochę pomogła ale nie na długo. Rrtg wykazało tylko lekkie skrzywienie. Co robić co brać, by nie bolało. Mam 47 lat i pracę gdzie trzeba dźwignąć, postać i posiedzieć przy komputerze. Basia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy wskazują na nieprawidłowości w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który po przeprowadzeniu niezbędnej diagnostyki wdroży odpowiednie leczenie.