Ból dolnej siódemki po wypiciu lub zjedzeniu czegoś zimnego bądź ciepłego

Witam. Miałam ostatnio plombowaną dolną siódemkę, wszystko niby ok, od zabiegu minęły 2 tygodnie a kiedy zjem lub wypiję coś zimnego albo wypiję ciepłą kawę to ten ząb mnie boli/ rwie, również kiedy coś ugryzę tą stroną ale tak mocniej ugryzę coś twardszego też boli. Wykonanie zdjęcia RTG nic chyba nie pokazało ponieważ dentysta nic nie mówił o leczeniu kanałowym a jak pow o bólu to postukał mi zęby zapytał czy boli a ja że nie boli.. Nie wiem od czego ta 7 może boleć

Witam. Czasami po wypełnieniu zęba taka reakcja może się pojawiać. Dobrze, że zostało zrobione kontrolne zdjecie. Reakcja zęba po wypełnieniu zależy od wielu czynników m. in. od głębokości ubytku. Najlepiej obserwować objawy i w razie zaostrzenia isę ich prosze udac sie do dentysty.