Ból dziąseł i zębów po wybielaniu metodą nakładkową

Ostatnio wybielałam zęby metodą nakładkową, ale nie widzę żadnych zadowalających efektów. W dodatku długi czas po tym bolały mnie zęby i dziąsła. Czy są jakieś inne skuteczne sposoby wybielania, które nie powodowałyby zbyt dużej nadwrażliwości zębów?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. dent. MichaĹ WikliĹski

Nie, nie ma. Nadwrażliwość jest odczuciem subiektywnym, niektórzy pacjenci nie czują jej wcale inni "gryzą ściany" z powodu uporczywego bólu po wybielaniu. Na szczęście wszelkie dolegliwości bólowe mijają po 24 godzinach od zdjęcia nakładek. Co do efektywności wybielania, niektórych zębów nie da rady wybielić do zakładanego koloru, wtedy pozostają jedynie licówki.

Witam,niestety wiekszosc metod wybielania moze skutkowac nadwrazliwoscia zebow.Zdecydowanie polecam(jesli juz ktos zdecyduje sie na zabieg wybielania)jednoseansowe wybielanie w gabinecie ze wzgledu na wieksze bezpieczenstwo-podczas zabiegu stosowany jest plynny koferdam ktory chroni dziasla przed podraznieniami,lepsze sa rowniez efekty,pozdrawiam!

Witam,współczuję ci ,wyobrażam sobie jakie to cierpienie.A więc tak ;prawdopodobnie żel wypływał poza nakładkami.Domyślam się, iż to były to fabryczne nakładki, a nie indywidualnie wykonane w gabinecie przez dentystę, który brał wycisk i w laboratorium zostały wykonany.na ich podstawie odlew.
Ale jeżeli tak było, to ten żel wybielający, nie miał b.duże stężenie, co w efekcie końcowym spowodowało brak satysfakcjonującego efekut .Jeżeli nie to dziąsła niestety są w takim razie w b.opłakanym stanie.
Jak tym zaradzić?:Po umyciu zębów ,wiem to boli
-Po 1-dziąsła : maść albo żel np baikadent lub solkoseryl DAP (wysusz dziąsła przed smarowaniem), a najpierw płukaj je świeżo zaparzoną szałwią,rumiankiem i ugotowaną korą z dębu. .Jeżeli zaniedbasz higienę to spotka cię następny poważniejszy problem w postaci dużego stanu zapalenia dziąseł.
-Po 2-wybielić zęby chciałaś, nie wiem czy chodziło ci o kolor szkliwa czy też osad i kamień.2 różny sprawy ,2 różny metody ,i co za tym idzie różny koszty.Jeżeli masz jakiegoś swojego lekarza to proponuję abyś się skonsultowała z nim.Jeżeli więcej pytań to zapraszam do mnie jestem u siebie gabinecie jutro między 9.30 a 13 tel 91 812 17 12.
Powodzenia dasz sobie radę
lek.stom Maria Hirchy -Żak

Najbardziej skuteczną metodą jest wybielanie gabinetowe aktywowane lampą. Jest to też najbardziej bezpieczna metoda dla dziąseł ponieważ są one zabezpieczane płynnym koferdamem. W przypadku wybielania domowego, szczególnie jeśli jest ono wykonywane na sztandarowych nakładkach nie wykonanych w gabinecie, żel wybielający wypływa na dziąsła i może spowodować podrażnienie a nawet uszkodzenie. Jeżeli wybielanie domowe to tylko na indywidualnych nakładkach wykonanych dokładnie dla zębów pacjenta.

To jest najlepsza metoda , albo sa zle zrobione nakładki albo Pani popełnia błąd w aplikacji , w przypadku każdej metody wybielania zębów może występować znaczna nadwrażliwość