Ból dziąseł i zębów przy wysiłku fizycznym

Ma 19 lat wzrost 165 waga 52 kg. Przy duzym wysiłku fizycznym na wf czuję ból dziąseł i zębów . Jest mi gorąco czuje pulsowanie w dziąsłach szybko sie męczę . Nigdy nie miałam problemu z ćwiczeniami na wfie od dwóch lat mam takie objawy . Sa to nie miłe objawy równiez po takim wysiłku i w czasie bolu mam lekkie zaburzenia widzenia .

Opisane dolegliwości mogą być spowodowane stanem zapalnym kości będącym następstwem nieleczonej próchnicy. Mogą też pojawiać się z powodu przeciążenia zębów (bardzo silne zaciskanie) podczas wysiłku fizycznego. Niezbędna jest pilna konsultacja stomatologiczna i wykonanie zdjęcia RTG panoramicznego.

Witam. Pytanie raczej powinnaś skierować do internisty, gdyż wydaje mi się, że nie jest to problem stomatologiczny. Lekarz na pewno zbada ciśnienie, tętno, pracę serca i skieruje na podstawowe badania krwi. Oczywiście wizyta kontrolna u dentysty też się przyda. Pozdrawiam Krystyna Pikała