Ból dziąseł promieniujący do ucha po leczeniu stomatologicznym zęba

Witam. Byłam wczoraj u dentysty z dziurą w prawej siódemce, dziura była podobno głęboka, dentysta mi zaplombował, znieczulił i wszystko ok, Jednak dzis odczuwam ból w okolicy dziąseł oraz promienieje on do prawego ucha i gdy piłam wodę to mi podrażniło tego zęba, jakby bolał. Czy to normalna reakcja? dodam że dentysta nic nie mówił o potrzebie leczenia kanałowego tego zęba, a prześwietlenie miałam robione już po wizycie bo nie podobała mu się siódemka ale z lewej strony.. czy to coś groźnego?

Witaj,
Z tego co opisujesz oznacza, ze próchnica sięgała bardzo głeboko i mogło dojść do zainfekowania wnętrza zęba bakteriami i momo leczenia mogło dojść do nasilenia rozwoju bakterii w zębie i być przyczyna stanu zapalnego części ukrwionej i unerwionej zęba. Może być również tak ze jesli próchnica byla bardzo głeboko to wypełnienie tez jest bardzo głeboko częsci ukrwionej i unerwionej zęba i może być ten ząb w tzw szoku. To wszystko może minąć, ale potrzeba czasu. Jesli bol nie minie a wręcz się nasili to może oznaczac zapalenie czesci ukrwionej i unerwionej i w konsekwencji koniecznosc leczenia kanalowego. Jesli bole przez 2 tyg nie beda ustepowaly, a jedynie sie nasilaly to skonsultuj sie z swoim dentysta. Przczyna bolu i promieniowania moze byc ucisk od ksztaltki, ktora stosuje sie podczas zakladania wypelnienia i od uszczelnienia tej ksztaki-paseczka- co moze dawac przejsciowe bole.
Zycze powodzenia Aleksandra Bąk