Ból dziąsła a podejrzenie zapalenia nerwu trójdzielnego

Witam!Mam poważny problem,który bardzo mi dokucza.We wrześniu 2013r.wykonywana miałam resekcję korzenia zęba.Jednak ona nic nie pomogła(przyczyną tego zabiegu był przepchnięty materiał w kanale zębowym ).Teraz RTG wychodzi dobrze.Ból czuje od roku-jest to codzienny ból który występuje bez przyczyny , niepromieniujący w żadnym kierunku.Dokładnie boli mnie dziąsło, a nie sam ząb. Byłam też u neurologa z podejrzeniem zapalenia nerwu trójdzielnego.Przepisał Amizepin. Nie pomógł.Co robić dalej????

Witam. Przyczyn takiego bólu może być kilka, bez dokładnego wywiadu, zbadania Pani obejrzeniu zdjęć rtg. bardzo trudno jest postawić diagnozę. Proszę zwrócić się np. do chirurga stomatologicznego, który spojrzy " świeżym okiem" i być może zdiagnozuje Panią. Czasami postawienie trafnej diagnozy nie jest takie oczywiste jak nam się wydaje. W każdym razie ból sugeruje jakiś stan zapalny. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Często przyczyną są bakterie które nie zostały usunięte podczas pierwotnego leczenia kanałowego. Niestety zdarza się, że resekcja jest wykonywana bez poprawnego leczenia kanałowego, kiedy kanał lub kanały nie są prawidłowo opracowane i wypełnione gutaperką. Podczas zabiegu resekcji kanał powinien być wstecznie wypełniony materiałem MTA co da się zrobić tylko pod mikroskopem. Jeżeli została wykonana resekcja bez prawidłowego leczenia, zabieg usunął tylko stan zapalny w kości natomiast nie rozwiązał problemu bakterii które teraz znów mogą niszczyć kość i stąd dolegliwości bólowe. Trzeba wykonać RTG przylegające i ewentualnie tomografię do dokładniej oceny.