Ból dziąsła i gorączka oraz powiększone węzły chłonne

Witam, od piątku bardzo boli mnie dziąsło na dole po prawej stronie, miałam gorączkę 38,5, wieczorem zaczeło mnie boleć gardło i powiekszył mi się węzeł chłonny. Wczoraj wyszła mi afta a dzisiaj jakieś białe krosty na języku i zaczęły mi krwawić dziąsła. Nie mogę mówić bo odczuwam przy tym straszny ból języka, do tego jeszcze bolą mnie zęby i wyszło mi wielkie zimno na ustach. Płukam jamę ustną szałwią, na gardło i węzły lekarz(byłam w piatek na pomocy doraznej)przepisał mi amotaks.. pomozcie.

Witam. Na pewno wskazana jest wizyta u stomatologa.Doraźnie proszę zastosować olejek eteryczny z drzewa herbacianego ( dostępny w aptekach lu sklepach zielarskich) _ musi być 100% naturalny, nie syntetyczny. Proszę płukać j. ustną roztworem olejku ( 6 kropli na pół szklanki wody) a zmiany typu opryszczka czy afta smarować nierozcieńczonym. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Lekarz pomocy doraźnej jest, jak sama nazwa wskazuje, lekarzem pierwszej pomocy. Potem leczenie trzeba podjąć u odpowiedniego lekarza. Wszystko na to wskazuję, że leczeniem powinien zająć się parodontolog lub w przypadku jego braku, stomatolog. Pozdrawiam