Ból dziąsła i krwawienie w okolicy dwójki

Witam, Od ok. 2 tygodni boli mnie broda, czy dziąsło (ciężko to określić, bo miejsce bólu znajduje się jakby pod dolnymi dziąsłami). Ból obudził mnie w nocy, jednak po godzinie czy dwóch samoistnie ustąpił. Od tej pory broda nie boli sama siebie, ale przy mocniejszym dotyku, występuje też wtedy krwawienie dziąsła przy dolnej dwójce.Przy zagryzaniu czuję ból w zębie. Niestety do dentysty udało mi się umówić dopiero na za 2 dni. Co może być tego przyczyną i czy mogę jakoś złagodzić objawy?

Witam, prawdopodobnie jest to ropień przyzębny, ale dokładne rozpoznanie można niestety postawić po zbadaniu i obejrzeniu zdjęcia. Można w domu płukać roztworem sody spożywczej ( 1/2 łyżeczki od herbaty na 1/2szkl. letniej wody) 2-3X dziennie. Wizyta jest niezbędna i jak najszybciej powinna Pani zgłosić się do lekarza . Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Wszystko wskazuje na stan zapalny jednego z zębów, co trzeba będzie potwierdzić zdjęciem RTG. Należy jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza stomatologa, który dobierze leczenie w zależności od postawionego rozpoznania.