Ból dziąsła pomiędzy ósemką a mostem zębowym a konieczność ekstrakcji

Witam, od zalozenia mostka zebowego mam ciagle problemy. Mostek jest nowy, 9 miesiecy. Nieustannie odczuwam bol dziasla pomiedzy osemka i mostem. Moja osemka nie ma zeba przeciwstawnego i jest w lekkim stanie zapalnym natomiast korzenie ma zdrowe. Podobno miedzy osemka i mostem wytworzyla sie nisza i przez to odczuwam bol poniewaz jedzenie ktore sie gromadzi w tej niszy powoduje ucisk na dziaslo. Czy musze usunac osemke w takim wypadku czy jest moze inny sposob ? Nie chcialabym stracic zeba.

Witam
Ciężko postawić diagnozę na podstawie samego opisu, ale prawdopodobnie usunięcie ósemki to najprostsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie. Brak zęba przeciwstawnego może powodować, że ósemka będzie bardziej wysuwała się (tzw. objaw Godona), co tylko pogłębi problem.