Ból dziąsła przy zębach i stan zapalny dziąseł

od dluzszego czasu boli mnie dziaslo przy zebach.bylem u dentysty ponad miesiac temu i mowil ze mam ogolny stan zapalny dziasel. aktualnie boli przy dotknieciu i pojawily sie takie plamki czerwone i dookola biale. w zalaczniku przesylam zdjecia. czy to stan zapalny ? jak mozna leczyc cos takiego? bol okropny boli dookola a od kilku dni nic nie pomaga. ból dziąsła pojawia się szczególnie po nacisku palcem na dziąsło - wtedy pojawia się ból dziąsła nad zębem i ból dziąsła między zębami. odczuwam też silny ból dziąsła po jedzeniu, głównie twardych potraw. nie wiem nawet do końca, czy to ból dziąsła czy zęba. jakie mogą być inne przyczyny bólu dziasła? skoro to stan zapalny, to może oprócz bólu dziąsła problemem jest zapalenie dziąseł? na jednym ze zdjec(pierwszym) bez mocnego oswietlenia widac takie biale plamki. zdjecia : http://pokazywarka.pl/hxnnw4/

Witam,
Aby wyleczyć stan zapalny dziąseł, zwłaszcza taki ostry konieczne jest utrzymanie higieny w idealnym stanie. Zdaje sobie sprawę, że to może być trudne przy ostrym bólu. Proponuję zakupić specjalną szczoteczkę delikatna dla dziąseł, lecznicze pasty, np. parodontax, lacalut active oraz płyn eludril( proszę go użyć zgodnie z ulotką). Konieczna jest też wizyta w gabinecie żeby stwierdzić jaka jest przyczyna tego stanu. Może byc konieczne profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie oraz leczenie przeciwbakteryjne, może przeciwwirusowe lub przeciwgrzybicze. Warto zastanowić się nad ogólnym stanem zdrowia, bo stan zapalny dziąsel może być jednym z objawów schorzeń ogólnoustrojowych. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu oraz badania krwi nie zaszkodzą.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała