Ból gałki ocznej i mocno widoczne czerwone żyłki - czy to oznacza?

Witam, rok temu dostałem mocno piłką w oko, z czasem oko przestało boleć, ale teraz znów zaczyna, pojawiły mi się takie czerwone żyłki, dosyć mocno widoczne, strasznie boli mnie to oko. Jakie są powody tego bólu? Może nadciśnienie w gałce ocznej? Co mam Robić? Pomocy!
ponad rok temu

Witam!

Proponuję udać się do lekarza okulisty, który zbada oko i zapisze odpowiednie leczenie. Obawiam się, że bez tego się nie obejdzie.
Powodów zaczerwienienia oka może być wiele łącznie ze wzrostem ciśnienia w oku. Myślę jednak, że nie ma powodu łączyć tego faktu z dawnym urazem, gdyż najczęstszym powodem zaczerwienienia oka i bólu jest stan zapalny. Może on obejmować spojówkę rogówkę, twardówkę bądź błonę naczyniową. Powodowany jest najczęściej przez bakterie i wirusy. Możliwości jest więc naprawdę wiele.
Pozdrawiam