Ból gardła a antybiotyk Zamur

Biorę abtybiotyk zamur od trzech dni. Towarzyszy mi od 4dni okropny ból gardła , lekarz stwierdził anginę . Na początku bolała tylko jedna strona, teraz nie mogę nic przełknąć .Stan gardła się pogarsza zamiast polepszać. Ból promieniuje już do uszu i zaczęła boleć mnie głowa . Pytanie jak szybko powinien zacząc działać i przynieść ulgę ten antybiotyk. Czy poczekać czy udać sie do lekarza po coś innego

W ciągu kilku dni od zastosowania pierwszej dawki, po 2-3 dobach zwykle powinna być poprawa. Nasilenie dolegliwości po tym czasie zwykle wymaga badania lekarskiego i zmiany / modyfikacji leczenia