Ból gardła bez gorączki

Dwa tygodnie temu miałem gorączkę, bolało mnie gardło. Po dwóch dniach ustąpiło, ale ostatnio boli mnie gardło, ale bez żadnych innych objawów. Czy to jakaś choroba?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania krwi i ewentualnie wymaz z gardła.