Ból gardła i katar bez gorączki

witam, boli mnie gardlo mam katar i czuje sie fatalnie, ale nie mam goraczki i nie pamietam kiedy mialem goraczke. czy to oznacza ze organizm sie nie broni?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, tak, organizm broni sie przeciwko zakażeniu. Prosze udać sie do lekarza rodzinnego, ktory zleci odpowiednie leczenie. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak gorączki nie oznacza, że organizm się nie broni. Opisane objawy wskazują na infekcję górnych dróg oddechowych. Proszę udać się do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym postępowaniem.