Ból gardła i katar w ciąży

Witam.jestem w 34 tygodniu ciazy i od 2 dni boli mnie gardlo i mam katar.o ile to pierwsze udalo mi sie wyleczyc przez plukanie szalwia tak katar z wodnistego zmienil sie w zolto zielona wydzieline.plukam sola morska ale srednio pomaga.czy musze isc do lekarza po antybiotyk?i czy stosowanie antybiotyku teraz i problemy z oddychaniem nie zaszkodza dziecku?

Witam!
Występowanie podbarwionej wydzieliny z nosa nie przesądza o bakteryjnym charakterze infekcji. Należy się raczej kierować innymi objawami, takimi jak: ból głowy, gorączka i utrzymywanie się objawów powyżej tygodnia lub ich nawrót po początkowej poprawie.

W przypadku bakteryjnego zapalenia zatok w pierwszej kolejności stosuje się amoksycylinę, która jest dopuszczalna dla kobiet w ciąży, jednak warto jeszcze poczekać na rozwój choroby - być może obejdzie się bez leków. Proszę nadal stosować płukanie nosa solą morską. W razie pogorszenia wskazana jest pilna wizyta u Lekarza Rodzinnego.