Ból gardła i pulsujący ból z tyłu głowy

Odkąd pamiętam regularnie kilka razy w tygodniu boli mnie głowa. Czuję pulsujący ból z tyłu głowy. Przeważnie biorę tabletkę przeciwbólową i ból mija, ale raczej niezdrowe jest kilka razy w tygodniu łykać tabletki przeciwbólowe, a poza tym są one drogie i biorę tylko gdy czuję, że mocno mnie boli i nie przestanie. Gdy nie wezmę, to mam zepsuty dzień, szybko się denerwuję i nie potrafię skupić. Co powinienem zrobić, aby bóle znikły lub chociaż pojawiały się rzadziej? Mam 20lat, mężczyna.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

z opisu wynika, że może to być napięciowy lub migrenowy ból głowy. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.