Ból gardła - jaka przyczyna?

Witam. "Łapie" mnie co jakiś czas taki ból gardła, że nie jestem w stanie nic robić. Jestem całkiem rozbity, muszę brać chorobowe i czuje się tak, że jakby ktoś mnie popchnął, to bym upadł. Moi rodzinni lekarze przypisują mi różne antybiotyki no i przechodzi po jakimś czasie, ale nie wiem, czy po nich, czy samo od siebie. Proszę mi napisać, czy ja mam takie "marne" gardło, czy lekarze nie wiedzą jaki antybiotyk mi przypisać (mają przecież moją kartotekę przed oczyma - wiedzą co zażywałem wcześniej). Brałem już też kiedyś jakieś zastrzyki uodporniające, ale nie działają. Czy nie mogą mnie wysłać na zrobienie wymazu? Może to badanie by coś więcej wykazało. Czekam na odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Rozumiem, że w trakcie bólu gardła występuje gorączka. Wykonanie wymazy z gardła jest celowe wyłącznie podczas objawów chorobowych. Ważne jest również, czy pracuje Pan na zewnątrz budynku, czy może w silnie ogrzewanych pomieszczeniach oraz czy pali Pan papierosy(wszystkie te czynniki sprzyjają zapaleniu gardła).