Ból gardła, katar, kaszel i smoliste stolce

Bralem lek Rovaycine z powodu bolu gardla katar i kaszel od tego czasu mam smoliste stolce .Jaka jest przyczyna i jak uniknac tego?

Aleksander Ropielewski

Smoliste stolce są objawem krwawienia z górnego przewodu pokarmowego. Antybiotyk rovamycine (myślę, że ten preparat Pan przyjmował) nie powoduje krwawień z przewodu pokarmowego. Konieczne jest ustalenie przyczyny krwawienia i to jak najszybciej, ponieważ mogą one być groźne dla życia.