Ból gardła, katar, osłabienie i utrzymujący się stan podgorączkowy

Witam, Od około 1,5 tygodnia oprócz objawów tj. ból gardła, katar, osłabienie utrzymuje się stan podgorączkowy. Czy temperatura, która utrzymuje się od takiego czasu w granicach 37-37,3 stopnie jest powodem do niepokoju? Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane infekcją dróg oddechowych. Podane wartości temperatury ciała są nieznacznie podwyższone. Jeśli objawy nie ustępują przez tak długi okres czasu to warto udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.