Ból gardła, osłabienie, apatia oraz uczucie zimna u 6-latki

Witam w piątek moja 6 letnia córka wróciła z przedszkola.I mówiła że pobolewa ją gardełko.Potem poszła w odwiedziny do kuzynów i tam nie miała ochoty na zabawę mówiła ze jej zimno i jest taka apatyczna. gorączki nie miała wcale.Pojechałam na pogotowie bo sie martwie.Lekarka zbadała i niby nic nie jest lekko garło zaczerwienione przepisała antybiotyk augumentin.Kataru kaszlu gorączki brak.Czasem kichnie i ciagle ziewa to takie dziwne ziewanie.Kiedy podam nurofen objawy zimna i ziewania ustepują.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz przepisał Augmentin to najpewniej stwierdził ostre zapalenia gardła/migdałków. Póki co proszę zatem postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli objawy nie ustąpią, proszę skonsultować się ze specjalistą pediatrą.