Ból głowy a guz mózgu

jakie objawy początkowe są guza mozgu i kiedy pójść do lekarza jak boli głowa ile razy w miesiacu

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można dokładnie określić ilości bólów głowy aby udać się do lekarza. Jeżeli ból głowy występuje w dłuższym okresie czasu to wtedy trzeba byłoby udać się na wizytę lekarską celem badania. Cechami sugerującymi występowanie nowotworu mózgu mogą być takie objawy jak: ból występuje w godzinach porannych i w miarę czasu w ciągu dnia zmniejsza się i następnie wieczorem może w ogóle ustępować, bardzo często towarzyszą mdłości oraz wymioty, ból z czasem występuje prawie codziennie. Przy jakichkolwiek wątpliwościach proszę o kontakt ze swoim lekarzem.