Ból głowy a rzucenie palenia

Uciążliwy ból głowy od sześciu miesięcy u 19-latka Witam to ja Marcin mam pytanie czy przy moim lekkim bólu głowy w skroniach i czole jest konieczne udanie się do lekarz dodam jeszcze że nie mam żadnych innych objawów.A czy jest taka szansa że gdy rzucę palenie to głowa przestanie mnie całkowicie boleć?Pozdrawiam liczę na szybką odpowiedż

Witam
Jeśli ten ból głowy trwa tak długo, jak Pan pisze 6 miesięcy, to należy udać się do lekarza , żeby zbadać jego podłoże, bo to bardzo długo i nie ma co czekać czy przejdzie.Należy pamiętać o wszystkich szkodliwych składnikach dymu papierosowego, takich jak amoniak, cyjanek czy formaldehyd. Sama zaś nikotyna odpowiada za uzależnienie od papierosów. W wysokich dawkach stanowi truciznę.Palenie papierosów osłabia układ immunologiczny i zwiększa podatność na choroby. Istnieje związek między paleniem, a chorobami układu krążenia, zawałami, udarami i niewydolnością serca. Palenie papierosów sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych, w szczególności raka płuc. Skraca także życie palacza oraz obniża jego jakość. Im wcześniej zacznie się palić, tym gorsze konsekwencje dla zdrowia i życia palacza. Osoby, które zaczęły palić przed 15. rokiem życia i palą 20-30 papierosów dziennie żyją krócej. Dlatego rzucenie palenia pomoże Panu lepiej się poczuć, organizm będzie miał możliwość oczyścić się z toksyn odbudować siły obronne organizmu, ale na ból głowy mogą też mieć wpływ inne przyczyny i trzeba się skonsultować z lekarzem , żeby zadbać o zdrowie i nie pogłębiać dolegliwości Pana.

Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska

w tym opisie jest za malo danych, aby odpowiedziec jednoznacznie... jesli chce miec Pan wiekszy spokoj, to badania warto zrobic... pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza