Ból głowy, bezsenność, drżenie ciała, nerwowość i stres

Mam 25 lat. Od zawsze byłam troche nerwowa, w sytułacjach stresowych występował u mnie ból brzucha i płacz.Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie bezsenność, wewnętrzne drżenie ciała, nasilone bóle głowy oraz mroczki i zawroty, oprócz tego brak koncentracji, niemożność rozmawiania w tłocznych miejscach (brak skupienia myśli). Ostatnio zauwazyłam jednak dodatkowe objawy jak wybuchy agresji, każda wypowiedz osoby drugiej traktuje jak atak i wpadam w płacz, mam wrażenie że wszyscy są przeciw mnie.

Witam,

Pisze Pani, że tak mocne objawy pojawiły się "w ostatnim czasie". Czy coś się wydarzyło ostatnio, co mogło je spowodować? jakaś trudna sytuacja czy przeżycie/zdarzenie? Jeśli tak, to warto byłoby poszukać pomocy w postaci interwencji kryzysowej, która zadziała najszybciej. Jeśli nie, warto byłoby poszukać głębszych przyczyn Pani przeżyć. Jest to trudne (a niekiedy niemal niemożliwe) do osiągnięcia samemu, dlatego proponowałabym udanie się np. do psychologa. Natomiast jeśli chodzi o zapanowanie nad samymi objawami- zdenerwowaniem (a więc i bezsennością, i drżeniem, i problemami z koncentracją i komunikacją z innymi), to z pewnością mogą pomóc różnego rodzaju ćwiczenia oddechowe lub techniki relaksacyjne. Proszę jednak pamiętać, że techniki te działają troszkę, jak tabletki przeciwbólowe- jeśli nie poradzi sobie Pani z przyczyną, będą działały tylko czasowo i coraz słabiej.