Ból głowy - czy jest wywołany przez nerwicę?

Bardzo się denerwuję. Moja mama od dłuższego czasu (jakieś 2 lata) skarży się na ból prawej (o ile dobrze pamiętam) półkuli mózgowej, prawego oka, prawego ucha i prawego migdała. Nie wiem co się dzieje. Mówi, że ból półkuli mózgowej przypomina przeszycie sztyletem. Oko robiło się całe przekrwione, ale ten objaw już zanikł. Mama odwiedzała mnóstwo lekarzy, robiła różne badania: rentgeny, wymazy z gardła, ale wszystkie wyniki wyszły podobno prawidłowo. Zastanawiam się też, czy może to być nerwica. Nie mam ojca, więc nie wyobrażam sobie, gdyby coś stało się mojej mamie. Proszę o pomoc.

Witam!

Opisane dolegliwości mogą być objawem nerwicy. Jednak, by móc zdiagnozować nerwicę, najpierw muszą zostać wykluczone organiczne przyczyny zaburzenia. Dlatego warto, żeby mama udała się w pierwszej kolejności do neurologa i wykonała zalecone badania. Jeśli już tam była i lekarze nie znaleźli u niej zmian organicznych, należałoby zaproponować mamie wizytę u psychiatry. Lekarz psychiatra jest odpowiednim specjalistą do diagnozowania nerwicy. Po postawieniu diagnozy będzie mógł zalecić odpowiednie leczenie. Jeśli problemem mamy faktycznie będzie nerwica, to warto, żeby oprócz farmakoterapii wzięła także udział w psychoterapii. Nerwice powstają najczęściej z powodu wewnętrznych trudnych przeżyć oraz konfliktów. Dlatego tak istotna jest praca nad problemami psychicznymi i rozwiązywanie ich, by móc uzyskać trwałe i widoczne efekty poprawy stanu psychicznego.

Pozdrawiam