Ból głowy - czy to od kręgosłupa?

Jestem kobietą , mam 37 lat. Bardzo boli mnie głowa , ból ma charakter jakby coś uciskało w głowie, po prawej stronie- bardziej tył głowy za uchem jest to bardzo trudne do wytrzymania. Byłam u laryngologa, tu wszystko w porządku. Zrobiłam rezonans niskopolowy kręgosłupa czy to może mieć związek, jeżeli tak to co dalej gdzie iść z tym. Miewam różnego rodzaju bóle i barku, drętwienia, wręcz pieczenia w odcinku piersiowym, czasem problem z normalnym oddychaniem, mogę oddychać bardzo płytko bo odczuwam kłucie w w okolicach serca, czasem rwący ból nóg od kolana w dół, ale to wszystko jest do zniesienia, poza tym uciskowym bólem głowy. Ten ból trwa od wielu miesięcy, po kilku masażach kręgosłupa miałam spokój na kilka tygodni, teraz znowu wraca. MR szyny odcinek Badanie wykazało cechy spłycenia lordozy C kręgosłupa. Cechy zmian degenerac. krążków międzykręg. miernego stopnia w odc. górnym i środkowym kręg. Zmian uciskowych w obrębie struktur kanału nie stwierdza się. Rdzeń szyjny bz . Pogranicze potyliczno /szczytowe b.z. MR Piersiowego odcinka - Badanie wykazało cechy spłycenia kifozy piersiowej kręgosłupa . Drobne załamania blaszek granicznych trzonów D po przebyciu poronnej postaci choroby Scheuermana, Obraz rdzenia piersiowego prawidłowy. Struktury kanału kręg. D w normie. MR L/S - Badanie wykazało cechy zachowania lordozy L kręg. .Drobne załamania blaszek granicznych trzonów L w górnym odc. Obraz kręgów L i krążków międzykr. poza tym w normie. Rezerwa przestrzenna w kanale kręgowym zachowana. Obraz stożka rdzenia w normie. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Na podstawie uzyskanych obrazów opisano niezbyt nasilone zmiany zwyrodnieniowe najbardziej nasilone w odcinku szyjnym. Warto skonsultować uzyskany wynik-koniecznie z pokazaniem dokumentacji obrazowej badania-z neurochirurgiem, który sam powinien ocenić zmiany i udzielić stosownej porady.

Jeśli neurochirurg nie zaproponuje innego postępowania wskazana wydaje się rehabilitacja - w tym celu wybrać się  warto do lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej.
Pozdrawiam