Ból głowy, duszność, zatkane uszy - jaka może być tego przyczyna?

Mężczyzna, 31 lat. Po tygodniowym pulsującym bólu głowy trafiłem na oddział neurologii, gdzie po zrobieniu mi wszelkich badań nie wykryto żadnych przyczyn neurologicznych (zaaplikowane tabletki przeciwbólowe pomogły zwalczyć ból). Otrzymałem także skierowanie do laryngologa z podejrzeniem zapalenia zatok szczękowych. 2 dni po wyjściu ze szpitala bóle wróciły. Podczas stania czy siedzenia ból głowy nasila się, mam duszności, zatykają się uszy, pocę się i jak tylko się położę, objawy ustają. Laryngolog twierdzi, że z zatok nie ma takiego silnego bólu głowy i nie stwierdził, aż takiego stanu chorobowego prowadzącego do takich objawów. Podsumowując: podczas pozycji lezącej czuję się normalnie, jak tylko usiądę, ból powraca wraz z pozostałymi objawami.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Trudno mi się odnieść do tego, co Pan napisał - nie wiem, jakie są Pana oczekiwania, jeśli chodzi o moją pomoc bez zbadania Pana i bez możliwości zobaczenia, jakie badania miał Pan dotychczas wykonane...

Myślę, że o ile zostały wykonane badania obrazowe mózgowia - tomografia - i wykluczono przyczyny rozrostowe bólu głowy, a także skierowano Pana na dalszą konsultację do lekarza laryngologa, to może należaloby zastanowić się nad jakąś banalną przyczyną bólu.

Nic Pan nie pisze o charakterze bólu - czy boli cała głowa, czy część, czy towarzyszy temu np. światłowstręt... Jak silny jest to ból (w skali od 1-10)...