Ból głowy, gorączka i zaczerwienione gardło

Witam. Mam 18 lat i od 3 dni boli mnie głowa w części potylicznej, a od jakiegoś 1,5 miesiąca głowa średnio bolała mnie co 3-4 dni cała. Byłam wczoraj na pogotowiu tomografia wyszła ok, badanie krwi idealnie, badanie dna oka również. Nie wiedzieli co mi jest dlatego zlecili mi punkcje, ale strach przed bólem mi nie pozwolił i się nie zgodziłam, więc bez niczego odesłali mnie do domu. Gorączkuję, mam 38,3 i zaczerwienione gardło, ale mnie nie boli. Co to może być i co powinnam zrobić?

Witam serdecznie,
Większość bólów głowy ma charakter pierwotny tj. nie wiąże się z występowaniem żadnej innej choroby. Najczęściej mamy do czynienia z tzw. napięciowym bólem głowy, o nieznanym do końca patomechanizmie. Jeśli Twoje samopoczucie się pogorszy, pojawią się trudności w przygięciu głowy do karku lub wysoka gorączka nie zwlekaj z wizytą u lekarz - mogą być to wykładniki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.