Ból głowy i ból ucha. Jaka może być przyczyna?

Od 2 tygodni mam ból głowy, czuję jakby ktoś ciasno ściskał ją wokół skroni oraz z góry, po prawej stronie, dokucza mi ból promieniujący w okolice uszu, do którego doszedł ból szyi z tyłu, przy samej głowie. Nie mam specjalnego apetytu do jedzenia. W trakcie tych objawów miałam usuwany ząb przez chirurga - myślałam, że może to jest przyczyna, ale zęba nie ma, a ból pozostał. Odwiedziłam laryngologa, wszystko ok. Okulista zrobił mi badanie dna oka i szereg innych badań wraz z ciśnieniem oka - stwierdził, że wszystko jest ok. Teraz czekam na wizytę u neurologa.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Słusznie, że następna będzie wizyta u neurologa - myślę, że to prawidłowa kolejność. Opisane objawy są mało specyficzne i trudno na tylko ich podstawie podać najbardziej prawdopodobną przyczynę - na pewno uzupełnienie wywiadu przybliży do rozpoznania. W razie odchyleń w badaniu neurologicznym będzie wskazane badanie obrazowe głowy.

Serdecznie pozdrawiam!