Ból głowy i brzucha a odchudzanie

Mam na imię Alicja ważę 45 kg i mam 134cm wzrostu lekarze mówią że muszę schudnąć ale ja nie wiem jak to zrobić nie robiłam żadnych sobie wyników badań tylko mi czasami głowa boli lub brzuch pomóżcie mi, myśle że to jest po prostu od nadwagi
KOBIETA ponad rok temu

Rzeczywiście, przy Pani wzroście masa ciała 45 kg wskazuje na nadwagę. Nie jest ona jednak duża, proponuję racjonalnie się odżywiać, jeść 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu, unikać słodyczy, dań typu fast food i słodkich napojów gazowych oraz wdrożyć aktywność fizyczną. Natomiast odnośnie drugiej kwestii, ból głowy i brzucha nie jest objawem nadwagi.

Witam,
wskaźnik BMI wskazuje na nadwagę i należałoby pozbyć się kilku kilogramów.
Warto rozpocząć regularne odzywianie - 4-5 posiłków dziennie w równych odstępach czasowych co 3-4 godz., siegać po produkty jak najmniej przetworzone, np. gruboziarniste jasze, brązowy ryż, makaron pełnoziarniste, pieczywo typu graham lub zytnie - nie rezygnować z tych produktów!, spozywać nabiał o 2% zawartość tłuszczu, warzywa do każdego posiłku i owoce do godz. 13.00. Natomiast zrezygnowac ze słodyczy, dań typu fast - food i słodzonych napoi. Można też pomyśleć o ulubionej formie aktywności fzycznej.
Wiemienione symptomy, jak ból brzucha i głowy nie są objawami czy skutkami nadwagi.

Twój wzrost wskazywałby, że masz ok. 8-9 lat, ale piszesz w sposób jakbyś była starsza. Bardzo mało podałaś informacji. Twoje BMI wynosi 26, czyli masz lekką nadwagę. Czasem wystarczy jeść 5 razy dziennie usuwając z jadłospisu słodycze i fas foody. Problem jest w tym, aby po nie sięgać. Wtedy najlepsza jest dieta odpowiednio zbilansowana pod względem kaloryczności i proporcji składników pokarmowych uwzględniająca Twoje problemy z przewodem pokarmowym. Ból głowy może być z nimi powiązany. Jeżeli jesteś dzieckiem patrzymy na siatkę centylową. Przy podanym wzroście powinnaś ważyć 28-29 kg. W tym momencie ważysz o 16-17 kg za dużo. W takim wypadku dziwne, że lekarze mówią Ci że masz schudnąć i nie zlecili żadnych badań, nie pokierowali dalej. Jeśli w swoim miejscu zamieszkania masz możliwość udania się do poradni chorób metabolicznych i leczenia otyłości (w szpitalu), to Twoja Mama powinna poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do poradni. Zrobią Ci wszystkie badania, dadzą ogólne zalecenia co do diety, jeśli trzeba będzie przepiszą leki. Niestety na taką wizytę niekiedy trzeba długo czekać. Jeśli chcesz konkretnej pomocy dietetycznej, najlepiej skorzystać dodatkowo z usług dietetyka, który dobierze Ci dietę dopasowaną do Twoich potrzeb uwzględniającą wyniki badań.