Ból głowy i karku oraz drętwienie kończyn a nerwica

Od roku mam dziwne ataki zdarzyły się 4 razy, zaczyna się od dziwnego samopoczycia, a kończy na drętwieniu rąk, nóg, twarzy ( jakieś dziwne mrowienia), nie mogę mówić. Często boli mnie tył głowy i kark (może od kręgosłup). Lekarze powiedzieli że to może być nerwica lub brak magnezu. Czy to może być coś innego bardziej poważnego ? Może migrena z aurą lub coś od kręgosłupa? proszę o pomoc!!!
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn. Opisane drętwienia/mrowienia mogą być bowiem wynikiem zaburzeń elektrolitowych, chorób neurologicznych (mało prawdopodobna przyczyna), teoretycznie może być to także migrena z aurą jak i nerwica. Sugeruję konsultację neurologiczną oraz badanie poziomu elektrolitów.