Ból głowy i karku po jednej stronie

Witam. Mam 31 lat. Od dwóch miesięcy doskwiera mi ból głowy i karku po prawej stronie. Ból zaczyna się w potylicy i dochodzi do czubka głowy. Czasami boli mnie też w okolicy oka i czoła. Do tego dochodzi szum w uszach. Wykonałam zdjęcie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa. W opisie lekarz napisał "podejrzenie anomalii Kimmerlego". Chciałbym się dowiedzieć co to dokładnie jest i jakie są ewentualne metody leczenia? Miałam także MR z którego wynika iż nie mam żadnych niepokojących zmian. Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Anomalia Kimmerlego to wariant anatomiczny kręgu szczytowego kręgosłupa, który polega na istnieniu kanału kostnego dla tętnicy kręgowej na tylnym łuku
tego kręgu. Badanie MRI jest jednak badaniem znacznie bardziej dokładnym, a z podanego opisu wynika, że podejrzenie występowania tej anomalii nie potwierdziło się.