Ból głowy i katar po przeziębieniu

Witam, w zeszły weekend dopadło mnie przeziębienie, ktore wydawało sie, że wyleczyłam i w ciągu tyg czułąm sie dobrze. Od wczoraj jednak ból głowy i katar powróciły i doszedł do tego kaszel, w trakcie którego wykrztuszam żółtozieloną gęstą wydzielinę. Przez ten kaszel mam wrażenie,że gardło jest ''zdarte''. zy syrop wykrztuśny wystarczy w połączeniu z lekiem przeciw bólowym i zapalnym? W klatce piersiowej mnie nie boli i ie mam temp. Dziękuję

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Objawy mogą być związane z kolejną infekcją górnych dróg oddechowych lub zapaleniem zatok. Poza lekami wykrztuśnymi i przeciwzapalnymi można stosować również leki obkurczające naczynia w obrębie śluzówki nosa, np. Otrivin.
Gdyby ból w obrębie głowy się nasilał, uczucie zatkanego nosa przedłużał lub pojawiła się gorączka - proszę o kontakt z lekarzem.