Ból głowy i kłucie nad uszami w 11. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 11 tygodniu ciąży i odczuwam dziwny bol glowy. Kłuje mnie nad uszami pare cmi to raz po prawej stronie raz po lewej. Dodam ze ostatnio musialam zle spac bo kark mnie bolal i jak leżę na lewym boku tak dziwnie mi w plecach i karku. Proszę o odpowiedź. Dodam ze mam ciągle zapalenie pęcherza cos na to poradzicie?

Małgorzata Panek

Bóle karku mogą wynikać z wymuszonej pozycji. Co do kłucia/bólów głowy - jeśli nie towarzyszy im nieprawidłowe ciśnienie, zaburzenia widzenia, nudności czy wymioty, to nie są niepokojące.
Zapalenie pęchęrza u ciężarnych jest czynnikiem ryzyka porodu przedwczesnego. Należy włączyć antybiotyk.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam