Ból głowy i stan napięcia

Mam 2o lat od 2 tygodni boli mnie głowa głownie po srodku czoła z tyłu i promienuje do skroni tez. Ostatnio jestem wciagłym napieciu, chodzę zdenerwowana; ból jest stały , pulsujący a nawet kłujacy ,i zaczal mi przeszkadzac,;.;/a zwykłe leki przeciwbólowe nie działają . proszę o radę.

Witam! Najprawdopodobniej w tym przypadku mamy do czynienia z nasilonym napięciowym bólem głowy. Powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, który zbierze dokładny wywiad, przeprowadzi badanie fizykalne i zaproponuje odpowiednie postępowanie (silniejsze leki przeciwbólowe, wizyta u specjalisty).

Witam, bolów głowy nie można lekcewżyć. Najczęściej mają one podłoże psychologiczne - tzw. napięciowe bóle głowy biorą się z nadmiaru stersu, z którym nie potrafimy sobie poradzić, Skutecznie pomóc w tym mogą spotkania z psychologiem: najpierw ustala się, co jest przyczyną problemu, a potem strategie pomocy i radzenia sobie ze stresem. Jednak najpierw należy wykluczyć problemy organiczne - zachęcam w tym celu do konsultacji z lekarzem internistą lub neurologiem. Jeżeli po konsultacji i badaniach okaże się, że podłoże Pani cierpienia ma naturę psychologiczną z pewnością spotkania z psychologiem przyniosą ulgę. Życzę powodzenia i pozdrawiam.