Ból głowy i zatkane ucho. Co może być przyczyną tych dolegliwości?

Od 2 tygodni mam ból głowy, czuję jakby ktoś ciasno ściskał ją wokół skroni oraz z góry po prawej stronie dokucza mi ból promieniujący w okolice uszu - do którego doszedł ból szyi z tyłu przy samej głowie, a także objaw zatkanego ucha. Lekarz stwierdził, że to od upałów, zapisał środki przeciwbólowe, lecz ból nie ustępuje. Są chwile, kiedy dochodzi uczucie, jakby zbierało się na wymioty. W trakcie tych objawów miałam usuwany ząb przez chirurga - myślałam, że może to jest przyczyna, ale zęba nie ma, a ból pozostał. Odwiedziłam laryngologa, wszystko ok. Teraz po 2 tygodniach trwania bólu lekarz rodzinny kazał pójść mi do okulisty i wykonać badanie dna oka, następnie udać się do neurologa. Co może być bólu tego przyczyną?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bóle głowy mogą mieć bardzo różne przyczyny. Co prawda, podawane przez Panią objawy bardziej sugerują problemy laryngologiczne niż neurologiczne, jednak jeśli zaburzenia laryngologiczne zostały wykluczone, to warto udać się na konsultację neurologiczną. W pierwszej kolejności należy wykluczyć wystepowanie nieprawidłowości w mózgu. W tym celu oprócz osobistego zbadania pacjenta i wykazania ewentualnych odchyleń w badaniu neurologicznym, warto wykonać badanie obrazowe głowy. Objawy, które Pani podaje mogą (ale wcale nie muszą) wskazywać na występowanie guza kąta mostowo-móźdżkowego, w celu jego wykluczenia najlepiej wykonać badanie rezonansu magnetycznego głowy.