Ból głowy i złe samopoczucie po paleniu marihuany

Witam! Mam 16 lat i proszę o pomoc. Więc, zapaliłem marihuane 2 razy w życiu i po pierwszym razem z kolegami gdy paliłem było całkiem dobrze, jednak następnego dnia źle się poczułem ale to tylko ból głowy. 2 miesiące później zapaliłem drugi raz i również było śmiesznie, jednakże po upływie 24h po wstaniu z łóżka poczułem jakby duch mnie pociągnął za ręke i pokazał nowe życie i przez 5 dni mam totalne odrealizowaie świata i czuje jakbym spał a nie żył. Bardzo się boję tego i chce mi się płakac.

Palenie marihuany to groźne uzależnienie objawiające się bólem głowy, nadmiernym apetytem, niechęcią do życia. To tylko z pozoru wygląda, że palenie tej trucizny jest śmieszne i wesołe. Systematycznie zachodzą zmiany w mózgu, które są nieodwracalne. Poczytaj sobie w internecie, jakie spustoszenie w organizmie robi ten narkotyk. Na pewno nie wolno Ci tego więcej próbować, bo wynika z Twojej notatki, że Twój mózg jest bardzo podatny na negatywne działanie narkotyku. Pozdrawiam, Alicja Maria

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Narkotyki wpływają na psychikę w bardzo różnych sposób. To jak zadziałają zależy od wielu czynników - od płci, wieku, masy ciała, przede wszystkim jednak od uwarunkowań psychicznych osoby zażywającej.
Negatywne, niepożądane skutki uboczne pojawiają się dzień lub dwa po wzięciu narkotyku. Najczęściej są to halucynacje wzrokowe i słuchowe, rozkojarzenie myślowe, lęk, agresja lub poczucie zagrożenia. Stan ten, nazywany epizodem psychotycznym, jest bardzo nieprzyjemny, mija jednak najczęściej po kilku dniach od wzięcia narkotyku.
W niektórych przypadkach zdarzyć się jednak może, że narkotyk nie tyle wywołuje niepożądane reakcje, ile wzmacnia procesy psychotyczne u danej osoby. Stan ten może prowadzić do choroby. Jeśli więc negatywne skutki działania narkotyku utrzymują się przez dłuższy okres czasu, należy niezwłocznie udać się po pomoc do najbliższego lekarza psychiatry lub psychologa.