Ból głowy - jakie badania powinnam zrobić?

Witam serdecznie! Proszę o informację jakie badanie powinnam zrobić w pierwszej kolejności, aby wykluczyć bądź rozpoznać chorobę. Od dłuższego czasu mam ból głowy w prawej skroni. Czasem drętwienie prawej dłoni, ale raczej w nocy. Ból głowy prześladuje mnie wszędzie i niestety nie ma na to żadnej reguły. Z góry dziękuję za pomoc, M.Gołaszewska
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Podstawowym narzędziem dla lekarza, służącym do postawienia pierwszych wniosków dotyczących potencjalnej przyczyny oraz rodzaju bólu głowy jest rozmowa z pacjentem, czyli wywiad chorobowy. Następnym krokiem diagnostycznym jest badanie fizykalne, uzupełnione o szczegółowe badanie neurologiczne.

Bardzo często uzyskane w ten sposób przez lekarza informacje są wystarczające, by postawić diagnozę i rozpocząć leczenie. Niemniej, jednak, w przypadku wątpliwości konieczne jest wykonanie dodatkowych badań takich jak:
- badania laboratoryjne (morfologia),
- badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny),
- nakłucie lędźwiowe.

Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą neurologiem.