Ból głowy, mdłości, zaburzenia wzroku - co to może być?

Witam. Odczuwam ostatnio często ostry ból głowy, mam mdłości, nieostro widzę. Początkowo myślałem, że to z przemęczenia, bo pracuję na dwa etaty, piję dużo kawy, co odbija się negatywnie na stanie mojego zdrowia. Martwi mnie jednak to, że objawy nie ustępują mimo wypoczynku. Co to może być?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo możliwe, że jest to jaskra. Jaskra polega na zwiększeniu ilości płynów mieczy rogówką a tęczówką, co skutkuje zwiększonym ciśnieniem w oku. Jednym ze sposobów leczenia (który eliminuje jaskrę całkowicie, ale jest związany z ryzykiem) jest operacja chirurgiczna. Inną metodą jest leczenie farmakologiczne, podawane są leki, które zmniejszają ilość wytwarzanego płynu lub zmniejszają źrenicę. Proszę także o zmniejszenie ilości kawy i innych używek, gdyż działają one negatywnie na tę chorobę.