Ból głowy nad czołem i krwawienie z nosa

Witam, mam silny ból głowy w okolicy nad czołem tabletki przeciwbólowe nie pomagają. Do tego wystąpiło krwawienie z nosa. Tego typu objawy mam pierwszy raz, do tej pory miewałam czasami zwykłe bóle głowy, które same przechodziły lub pomagały tabletki. Jedyne leki jakie biorę na stałe to tabletki antykoncepcyjne. Czym może być spowodowany tak silny ból?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Ból głowy w okolicy czoła oraz krwawienie z nosa mogą sugerować problemy z zatokami, jednak bez przeprowadzenia badań nie można postawić diagnozy. Utrzymujące się od dłuższego czasu bóle głowy wymagają konsultacji lekarskiej. Zalecam Pani wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania może zaproponować wykonanie dodatkowych badań i jeśli będzie taka konieczność również skierować Panią do właściwego lekarza specjalisty.