Ból głowy nasilający się pod wpływem stresu u narzeczonego

Witam, mój narzeczony od kilku miesięcy cierpi na ciągły ból głowy, nasilający się pod wpływem stresu. Opisuje to jako "palenie mózgu". Zarządza własną firmą i stres spotyka go codziennie przez co jest bardzo nerwowy i wybuchowy. Do późna w nocy ogląda telewizje, właściwie bez telewizora nie potrafi zasnąć. Był u dwóch lekarzy na konsultacjach, jednak ci nic niepokojącego nie stwierdzili. Czy powinniśmy udać się na tomografię komputerową albo jakieś inne specjalistyczne badania?

Jedna "droga" postępowania w takiej sytuacji to wykluczenie przyczyny somatycznej odczuwanych przez Pani narzeczonego bóli. W tym temacie ważna jest konsultacja z lekarzem. Druga równoległa "droga" to praca w kierunku opanowania i lepszego radzenia sobie ze stresem, nerwami, wybuchami złości. Tutaj może pomóc wizyta u psychologa bądź psychoterapeuty, podczas której Pani narzeczony będzie mogło określić problem i wspólnie ze specjalistą poszukać sposób pomocy. Możliwości jest wiele (terapia, grupy, warsztaty) a wybór zależy od głębszej diagnozy sytuacji oraz od tego, z czego skorzystać gotowy na ten moment jest Pani narzeczony.

Witam,

taki ból głowy zdarza się u osób, które doświadczają silnego stresu i starają się jednocześnie panować nad sobą. W ten sposób napięcie i stres zaczynają się kumulować powodując zarówno rozdrażnienie i wybuchowość, problemy ze snem, jak i różne dolegliwości ze strony ciała (najczęściej ból głowy i problemy z żołądkiem).

Zasada funkcjonowania naszego organizmu jest taka: im więcej mamy stresu, tym więcej potrzebujemy relaksu i sposobów na rozładowanie napięcia. Nie da się bez końca "dokręcać sobie śruby", bo w końcu gwint nie wytrzymuje i pojawiają się problemy ze snem i ze zdrowiem.

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z tym, że niektórym osobom zacierają się granice między czasem na pracę a czasem wolnym. Myślę, że mężowi dobrze zrobiłoby postawienie sobie jasnej i wyraźnej granicy, np: "od 18ej żadnego zajmowania się sprawami firmy!". A potem trzeba trzymać się tego ustalenia. Inaczej stres będzie kumulował się nadal, a mąż nie będzie miał czasu na rozładowanie go.

Pozdrawiam