Ból głowy, niepokój, płytki oddech i pokrzywka na szyi w sytuacjach stresowych

Witam, 8 miesięcy temu byłem na wczasach. Pojawił się ból głowy, zawroty, światłostręt, zaburzenia widzenia. Diagnozowany byłem od lekarza do lekarza i nikt nic nie wiedział. Poźniej stwierdzili, że jest do migrena. To spowodowało u mnie nerwicę lękową i wprowadziło w silny stres. Teraz w sytuacjach stresowych występuje ból głowy, niepokoj, plytki oddech jak by mi brakowało tlenu. często mam wrażenie, że zaraz coś się stanie. Kiedy mówię pełny emocji pojawia się silna pokrzywka na szyi.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie również dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Jeśli wykluczone zostało somatyczne podłoże zaburzeń, ich podłoże najprawdopodobniej jest emocjonalne, nerwicowe. Proszę się zgłosić do psychologa i rozpocząć psychoterapię.

Witam,
jeśli został Pan zdiagnozowany pod kątem ewentualnych przyczyn medycznych, to utrzymujące się objawy mogą mieć przyczynę psychologiczną. Z tego względu wskazane byłoby aby skonsultował się Pan z psychologiem lub psychoterapeutą, który będzie mógł dokładniej poznać przejawy Pana symptomów, postawić diagnozę, a w oparciu o nią zaproponować stosowne oddziaływania terapeutyczne.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl