Ból głowy, otępienie i pogorszenie widzenia

mam 28 lat,od dwóch lat męcze sie z bolem glowy, otępieniem i pogorszeniem widzeni zwlaszcza podczas wysilku. Z CT i RM: glowy "kostniak 0,5X0,5cm w zatoce czolowej" lekarz mowil, ze rosnie do wewnatrz...w płacie czołowym prawym widoczna malformacja naczyniowa szer 3mm rozgałeziajaca sie na koncu w istocie szarej, siegajaca rogu czołowego prawej komory bocznej i biegnaca do sierpa muzgu... prosze o interpretacje ?

Piotr Jurczyk

Witam. Kostniak to zmiana łagodna, która jednak po pewnym czasie ukierunkowanego wzrostu, może dawać objawy uciskając sąsiednie struktury. Podobnie objawy miejscowe może dawać (ale sama jej obecność o niczym nie świadczy) malformacja naczyniowa (zmiana wrodzona). Polecam skonsultować obraz z neurochirurgiem lub neurologiem. Pozdrawiam.