Ból głowy po resekcji tarczycy

Mam pytanie odnośnie objawów po wycięciu całej tarczycy, ponieważ jestem po operacji już 9 miesięcy i pracuję fizycznie dosyć ciężko, a od dwóch dni miewam straszne bóle głowy, podobne jak przed operacją, kiedy wykryto u mnie pierwszy raz tarczycę. Czuję straszny ucisk na górze głowy, jakby coś mi uciskało, piekło, tak jakby ktoś mi po głowie ciężko deptał. Proszę o pomoc, a także drugie pytanie - dlaczego po wycięciu całej tarczycy, pomimo tego że endokrynolog twierdziła, że mogę zajść w ciążę, a jest to jednak niemożliwe. Od 9 miesięcy próbuję razem z chłopakiem i żadnych skutków. Czy może być to przyczyna braku tarczycy?

Raczej ból głowy nie ma nic wspólnego ze stanem po resekcji tarczycy (bóle występowały przed i po operacji). W tej sprawie radzę skonsultować się z neurologiem (być może konieczne okaże się wykonanie dodatkowych badań jak np.: TK głowy, EEG). Jeśli Pani poziomy hormonów tarczycy są w normie (TSH i fT4 - na pewno ma je Pani kontrolowane) to na pewno problemy z zajściem w ciąże nie są związane ze stanem po resekcji całkowitej tarczycy. Tylko w przypadku długo trwających zaburzeń hormonalnych tarczycowych (zwłaszcza niskich poziomów hormonów) może występować niepłodność. Dlatego radziłbym raczej w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem.