Ból głowy po zabiegu operacyjny ze znieczuleniem podpajęczynówkowym

21 listopada przeszłam zabieg operacyjny ze znieczuleniem podpajęczynówkowym. Bardzo boli mnie tył głowy w miejscu gdzie kręgosłup łączy się z czaszką. Najbardziej gdy próbuję wstać. Ból troszeczkę mija po doraźnych środkach przeciwbólowych, ale ile można ich łykać. Czuję się okropnie. Nie boli mnie rana tylko głowa. Co mogę zrobić, aby ból ustąpił? Jak długo to jeszcze może trwać? To po prostu nie chce się żyć!

To świeży okres pooperacyjny. Takie dolegliwości zapewne związane są z zespołem popunkcyjnym (czasami tak się zdarza po znieczuleniu podpajęczynówkowym). takie dolegliwości wycofują się zazwyczaj w przeciągu 1-2 tygodni. Najważniejsze to jest dobra nawodnienie organizmu i przyjmowanie środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Dolegliwości będą systematycznie wycofywać się.