Ból głowy po zażyciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Wiam, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne kontracept, wczoraj wzięłam pierwszą, około 30 minut po zażyciu jej zaczęła mnie boleć głowa, później czułam się lekko otępiała i poczułam lekki ból w klatce piersiowej, po prawej stronie, było to uczucie jak lekki nerwoból. Jestem pewna co do tych objawów, jednak nie wiem co robić dalej, czy to normalna reakcja organizmu na antykoncepcje, czy wziąć dziś drugą tabletkę, czy może lepiej się wstrzymać ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować stosowanie tabletek. Jeśli dolegliwości nie ustąpią lub ulegną nasileniu to konieczna będzie wizyta u lekarza.