Ból głowy promieniujący do klatki piersiowej a podwyższony cholesterol

Witam. Mam taki problem od około miesiąca boli mnie głowa. Często jest to ból przechodzący przez prawą stronę gardła do klatki piersiowej tak jakbym np "ścierpł" leżąc dłużej w jednej pozycji. Po za tym czasami czuję ból w klatce piersiowej okolicy mostka po zjedzeniu , a bardzo się nasila po "imprezach "rodzinnych"(alkoholu).Jako że jestem genetycznie "naznaczony" , ojciec umarł w wieku 51 lat na zawał , zrobiłem kompleksowe badania krew, mocz ale wykazały one jedynie podwyższony cholesterol
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Podwyższony cholesterol ( LDL) jest czynnikiem wpływającym na przyspieszony rozwój miażdżycy, a więc może wywoływać chorobę wieńcową i być przyczyną pośrednia zawału serca. Hipercholesterolemia wymaga zawsze leczenia dietetycznego, a czasami również farmakologicznego. Konieczne jest również kontrolowanie ciśnienia tętniczego. Opisane dolegliwości bólowe nie maja typowego charakteru kardiogennego jednak na podstawie przytoczonego opisu nie można jednoznacznie wykluczyć ich związku z sercem. Tym bardziej, że dodatni wywiad rodzinny ma znaczenie obciążajace. Nie można zatem wykluczyć u Pana problemów kardiologicznych na podstawie przytoczonych informacji. Aby to dokładnie ocenić konieczne jest badanie lekarskie specjalistyczne u kardiologa.