Ból głowy, skoki ciśnienia i gorączka u 26-latki

Witam, od pewnego czasy męczą mnie bóle głowy i skoki ciśnienia 150/70 tętno 107 przy czym zawsze miałam w normie do tego dochodzi gorączka 38 s zawsze ten stan dopada mnie wieczorami byłam na pogotowiu to lekarz stwierdził anginę przepisał mi antybiotyk i stwierdził ze to normalne przy gorączek podwyższone ciśnienie ale ja absolutnie nie czuje się jak chora na anginę, nie wiem co mam robić, dodam że mam 26 lat, wcześniej nie miałam problemów z cieśnieniem. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Witam! Jeśli rzeczywiście przechodzi Pani zapalenie gardła, opisane objawy są jak najbardziej normalne i powinny ustąpić wraz z infekcją. Warto przy tym wykonać podstawowe badania - morfologię krwi wraz z ręcznym rozmazem układu białokrwinkowego, OB, CRP, które pomogą rozstrzygnąć czy objawy rzeczywiście spowodowane są infekcją,