Ból głowy spowodowany bruksizmem

Od ponad dwóch lat choruję na ból głowy, który jest spowodowany bruksizmem.Byłem u wielu lekarzy(neurolog,neurochirurg,stomatolog,lek.od żuchwy,masażysta),sporo leków(rozluźniające,przeciwbólowe)nałykałem się, zakładam szynę na noc, kąpiele relaksacyjne,smarowałem amolem,żelami,ćwiczenia rozluźniające szczęki.Niestety nadal ból mięśni głowy jest, jak dotykam górną część szyi lub żuchwę przy uchu czuje, że to te mnie bolą,tak jakby napięte były strasznie. Nie mam pojęcia co robić jestem załamany.

Pierwszym krokiem powinno być ustabilizowanie zespołu stawu krzyżowo-biodrowego, powodującego zaciskanie szczęk - i napięcie mięśni. Kolejnym - ustawienie żuchwy na stałe żuchwy w pozycji terapeutycznej. Po trzecie zlikwidowanie przyczyn zakwaszenia organizmu - bezpośredniego powodu zgrzytania zębami. Powodów być może wiele i bez diagnozy nie powiem Panu, co go u Pana powoduje.Dodatkowo powinno się zlikwidować ewentualną asymetrię czaszkowo-zgryzową. Ten tryb leczenia daje prawie 100% szansę wyleczenia. Pozdrawiam

trzeba zgłosić się do specjalisty od stawów skroniowo zuchwowych. Najczęściej jest to stomatolog specjalności protetyka stomatologiczna. W takich sytuacjach, mówiąc najprościej, należy zrekonstruować prawidłową płaszczyznę zwarcia. Pacjent jest z Chorzowa, Na Śląsku zajmuje sie tym kinika prowadzona przez prof Stefana Barona