Ból głowy u 12-latki

moja 12 letnia corka od 4 dni narzeka na bol glowy w okolicy zatok bylismy u lekarza ale wykluczyl zapalenie opon mozgowych miala wymioty nie dlugo ale ustapily moze to od lekow przeciw bulowych ale glowa dalej ja boli czy to moga byc zatoki mama wiktori 12 letniej corki

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywany przez Panią ból głowy może być wywołany stanem zapalnym zatok. Pojawienie się wymiotów może mieć również związek z infekcją w obrębie zatok, m.in. spływająca po tylnej ścianie gardła wydzielina może być przyczyną odruchu wymiotnego i wymiotów. Jeżeli dolegliwości nie będą ustępować, konieczna jest ponowna konsultacja lekarska - być może wskazana będzie zmiana leczenia. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok Pozdrawiam.