Ból głowy u 16-latka a rak mózgu

Dzień dobry, mam 16 lat, od początku wakacji bardzo mnie głowa boli w kilku miejscach. Czy możliwy jest rak mózgu bez wymiotów i nudności?
16 LAT ponad rok temu

Witam! Oczywiście możliwe jest, że nowotwór mózgu daje tylko izolowane objawy w postaci bólów głowy. Zazwyczaj jednak towarzyszą mu nudności, wymioty, zaburzenia widzenia. Jeśli ból głowy jest silny wskazana jest konsultacja neurologa dziecięcego, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Proszę jednak nie martwić się na zapas, przeszło 90% bólów głowy w tym wieku ma charakter pierwotny, tzn. nie jest spowodowana chorobami układu nerwowego. Pozdrawiam.